Para biriktirirken nelerden vazgeçiyorum?

Tekrar selam. Bu yazıda para biriktirirken nelerden vazgeçtiğimi anlatmak istedim. Bugün 10 günü geçti sanırım her gün atm’ye gidip üç kuruş, beş kuruş demeden biriktirmeye çalışıyorum.

Beni küçümseyen olabilir ama bunun bir ölçüsü yok ki? Zenginlik bence kişiden kişiye göre değişen bir şey. Durumu iyidir anlarım ama zenginlik dediğim gibi kişiden kişiye göre değişir. Mesela ben şuan çok küçük şeylerden vazgeçerek birikim yapmaya çalışıyorum. Çok fazla abur cubur aldığımı fark ettim. Almıyorum. İçki içmiyorum. Elbette içerim ama bu zamanlar kısmak lazım.

İçersem de çok fazla içmem diye düşünüyorum ama içkiliyken de mantıklı karar verilmez gerçi. İki tane içersin üç olur. Üç tane içersin 5 olur falan. Ama bir gün deneyip videosunu da çekerim büyük ihtimal. İki tane alıp gerçekten iki tane içersem bunu ancak video çekerken yaparım. Öbür türlü hesap vereceğim biri olmadığı için abartırım diye düşündüm şimdi.

Hesap verdiğim kim?

Kendim. Gelecekteki kendime hesap veriyorum. He bide belki beni izleyenler. Gerçi videom 100 izlenmiş ama olsun abi? 100 kişi nerden baksan çok. Videolarım az izlenmiyor. Sadece çok fazla izlenmiyor. Zaten izlenmesi o kadar da önemli değil. Çok fazla izlenirse mutlu olurum ama yalan yok.

Sevineceğim bir başka şey videolarımdan çok yazılarımın okunması. 100 kişi bu yazıyı okusaydı çok daha fazla mutlu olurdum.

Hazır yeri gelmişken, kendinize böyle sözler verip verip tutamıyorsanız video inanılmaz bir icat. Aslında ben bunu yapıyorum tam olarak. Bu SÖZÜ hem yazarak hem de videolaştırarak tutmaya çalışacağım. Para biriktiriyordum ama her gün yaptığım bir şey değildi ve bunu her gün yapmak için video çekmeye karar verdim. Şimdi siz de kendinize verdiğiniz bir sözü (herhangi bir şey olabilir, ders çalışmak olabilir??) tutmak için aynı benim gibi yapabilirsiniz. Herhangi bir şeye ihtiyacınız varsa bana sormaktan çekinmeyin. Mail atabilirsiniz, yorum atabilirsiniz. Bana çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çok kalabalık olursak DC linki bırakırım. Geceleri falan valo atıyoruz çocuklarla. Haberleşiriz yani. MAİL: [email protected] / Bu arada pararix.com‘da tartışma başlatarak (soru-cevap kısmında) çok çok çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Neyse konumuza dönersek vazgeçtiğim şeyler elbette olacak. Acı çekmeden başarı maalesef piyango biletinde falan var yani.

Para biriktirirken yaptığım şeylerden bir tanesi de para biriktiren insanları takip etmek. Twitter’da takip ettiklerime bakarsanız, bu olayın ufak da olsa beni motive ettiğini anladım yani. twitter/x: akince93.

Bu yazıları niçin yazıyorum?

Bu yazıları herkesin mutlaka para biriktireceğini düşündüğüm için yazıyorum. Ayrıca motive olmam için tabii. Gerçi bu ikinci yazı ama olsun. 1 kişi bile senin yazılarını gördüm bende başladım derse mutluluktan ölürüm falan herhalde.

Bu arada vazgeçtiğim şeyler gerçekten azmış yani. Benim çok da harcamam yokmuş. XBOX’a oyun almıyorum bide. Bak o büyük gider olurdu. Bir oyun olmuş 1000-2000 lira. GTA 6’yı alır mıyım bilmiyorum ama.

GTA 6’nın 150$ olacağını gördüm. Değer mi değer. Alır mıyım? Almam gibi duruyor ama söz veremiyorum. Önce bir izlerim. Baktım yeterli almam. Oynamak istersem alırım ama.

Bu kadar konuştuk yeter kaç paran var kardeş sen onu söyle diyenler için bu haftaki fon portföyüm:

  • AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU: 13415 adet.
  • MARMARA CAPITAL PORTFÖY HİSSE SENEDİ (TL) FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON): 5387 adet.
  • İŞ PORTFÖY BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ KARMA FON: 228 adet.

Bunu buraya ekledim çünkü nerelerden nereye geldiğimi görmek istiyorum. Gelecekteki kendim bu yazıyı okurken ne yapacağını umarım çok iyi biliyorsun. Ayrıca buraya kadar okuduğun için teşekkür ederim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

ASLA YATIRIM ÖNERSİ DEĞİLDİR.

Benzer Yazılar

3 Yorumlar

  1. Günlük olarakmı alıyorsun fonları yoksa aylık olarakmı günlük alıyorsan ne kadarlık alım yapıyorsun aylık alıyorsan ne kadarlık alım yapıyorsun cevap verirsen sevinirim ben fon almayı düşünüyorum ama ne kadarlık alacağımı bilmiyorum YouTube’dan araştırdım millet yüzbin tl diyor benim o kadar param yok benim aylık 1800 tl bir bütçem var bununla fon alabilirmiyim sence…

    1. ben günlük olarak alıyorum. aldıklarımı da haftalık olarak açıklıyorum. 10 lirayla bile fon alınabiliyor. asgari alım tutarı falan yazıyor zaten 40 kuruşa da fon var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir