Haftalık yatırım fonları portföyüm – 20. hafta

Selam arkadaşlar.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da yatırım fonları portföyümü paylaşmaya çalışıyorum. Herhangi bir hastalık sağlık durumu olmadıkça da satmayı düşünmüyorum. Tabi beklediğimden çok fazla kar etmişsem satarım.

Beklentilerin alınıp gerçeklerin satıldığını unutmamak gerekiyor.

Haftada 2 gün en çok kazanan ve kaybeden yatırım fonlarını da forumumda paylaşıyorum zaten bakmak isterseniz pararix.com ekonomi kısmına bakabilirsiniz.

Ben küçük yatırımcıyım. Elimden geldiğince kenara bir miktar para koymaya çalışıyorum. Hem geleceğim için hem de belki önümüzdeki günlerde bir fırsat görürüm diye.

Karşıma çıkan güzel bir fırsat olduğunda beş parasız olmayı istemem. Bunların dışında hedeflerim arasında ev kredisine girmek, sıfır bir araba almak gibi basit hedefler de koydum ki hiç olmazsa bunları yapabileyim.

Hedeflere basit dediğime bakmayın baya zor hedefler. Diyelim ki bugün ev kredisine girdiniz 26k ödemesi var. 1 milyonluk ev alacaksınız 2.80 faiz, 100 bin lira peşin 900 bin lira kredinin ödemesi 26k.

Hedeflerimden birisi de bu krediyi sorunsuz bir şekilde karşılamak. Tabi bunun için portföyümü çeşitlendirmem gerekiyor sanırım ama böyle iyi gibi. Önerileriniz varsa bakarım. Zaten her gün takip ediyorum fonları.

Belki hisse de alırım ama kendimi hisse konusunda bilgili görmüyorum. Belki ilerde alırım. Şimdilik 4.5 ay oldu. Böyle devam.

Bu arada yatırım hesabında ufak bir miktar kalmış onla alım yaptım. Paranın boşta durmasını hiç sevmem. İşlemesi gerek.

Kaç param var?

  • AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU: 44834 adet.
  • MARMARA CAPITAL PORTFÖY HİSSE SENEDİ (TL) FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON): 28661 adet.
  • İŞ PORTFÖY BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ KARMA FON: 2967 adet.
  • İSTANBUL PORTFÖY BLOCKCHAİN TEKNOLOJİLERİ KARMA FON: 1284 adet.

Kar sizi yanıltmasın hala daha enflasyonu geçemedik. Geçmek de istemiyorum aslında. Ucuzdan alıyoruz işte. Bence hala ucuz.

Dersiniz ki blockchain fonların çok arttı. Artabilir. Ama ben çok daha fazla artacağını düşünüyorum. Düşmesini bekliyorum ki kripto oynak bir piyasa zaten. Bitcoin 47k’dan 42k’ya düşmüş. Sıkıntı yok. Düşmesi daha iyi benim için.

Bu hafta böyle biraz uzun yazayım dedim. Pazartesi video gelir zaten.

Herkese bol kazançlı, sağlıklı bir hafta dilerim. Önümüzdeki haftaya görüşmek üzere.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir